11
خرداد1398

مصاحبه با بانوی موفق و کارآفرین

دسته بندی: مصاحبه و تحقیق نویسنده: صادق رفیعی پور بازدید: 1189 بار

 

 

 سرکار خانم ملکی ، یک بانوی موفق ، کارآفرین و صاحب برند در گیلان

در ابتدا کمی از خودشون و کارشون برای ما صحبت کردند:

ملکی: سلام به شما و همه مخاطبان این مصاحبه ، بنده حدود سال 93 کارم رو شروع کردم و ابتدا از همین جایی که شما امروز تشریف آوردید استارت کارم رو زدم، البته به این زیبایی که میبینید نبود، زمانی که به این پاساژ اومدم هیچ مغازه ای نبود و اکثر واحد های تجاری خالی بودند و بعد از من کم کم کسب و کارهای دیگه هم در این پاساژ شروع  به کار کردند .

در حدود 4 سال سال هستش که در حوزه برند لباس عروس فعالیت دارم و به لطف خدا تونستم جزو 10 برند برتر در این حرفه در کشور و برند برتر لباس عروس در گیلان باشم .

 بسیار عالی میخواستم اگه میشه یکم از اوایل کارتون و زمانی که این کارو شروع کردید و مشکلاتی که وجود داشت برای ما صحبت کنید.

 زمانی که من کارم رو شروع کردم خودم تنها بودم و همسرم هم من رو حمایت میکرد ولی صفر تا صد کار رو خودم انجام میدادم، اوایل خیلی میترسیدم که نتونم اجاره مغازه رو بپردازم ولی با اینکه خیلی ماه ها اونطوری که باید خوب نبود ولی در کل احساس رضایت و امیدواری رو همیشه داشتم و هیچ وقت به اونصورت ناامید نمیشدم . با اینکه خیلی آشنایی با کار لباس عروس نداشتم و صرفا علاقه و پشتکاری که بود باعث شد من روبه جلو حرکت کنم و هیچ وقت کارم رو رها نکنم .

ابتدا لباس عروس رو جای دیگه میخریدم و به مغازه ام می آوردم و اون ها رو اجاره میدادم اما کم کم دیدم که میشه روی این کار وقت گذاشت و ارزش انرژی گذاشتن رو داشت فقط چون من به اونصورت آشنا نبودم، بایستی یاد میگرفتم که چطور بتونم این کار رو پیش ببرم .

بعد از چند ماه کار کردن ، این شیوه به اونصورت جواب گوی هزینه ها نبود، و این بود که تصمیم گرفتم شیوه کار رو تغییر بدم. تقریبا بعد از 6 ماه روش کارم رو عوض کردم . کار اولیه رو از تهران می آوردم و روی لباس کار میکردم یعنی از طراحی تا دوخت، سعی میکردم یک کار متفاوت و خاص ارائه بدم . اوایل با یک چرخ خیاطی در همین مغازه شروع کردم و بعد رفته رفته نمیتونستم جوابگوی مشتری باشم ، این شد که یک خانم خیاط آوردم و یک مغازه دیگه در همین پاساژ اجاره کردم و محل دوخت و تولید لباس رو به اونجا منتقل کردیم و بعد ها هم یک مکان دیگه اجاره کردیم جهت انبار لباس های دوخته شده .

سوال : چند نفر در مجموعه شما در حال حاضر مشغول به کار هستند ؟

 در حال حاضر 4 نفر بصورت تمام وقت در مزون بنده مشغول به کار هستند که دونفر از آنها طراح لباس و دو نفر خیاط هستند بعلاوه اینکه عزیزانی هم هستند که در منزل با ما بصورت پاره وقت همکاری دارند ، که کارهای دست دوز روی لباس هارو انجام میدهند.چون ما از همه شهر های ایران سفارش برای لباس داریم، هم مصرف کننده و هم همکار مشتری ما هستند . به این دلیل خیلی مواقع که حجم کار بیشتر میشه، مجبوریم که از عزیزان دیگری در کار تولید لباس کمک بگیریم .

سوال : چقدر به آموزش و مطالعه در زنگی اهمیت میدهید ؟

ملکی : بحث آموزش در حرفه خودم برای من مهم بوده و چندین مدرک بین المللی طراحی و دوخت هم دارم و دوره های تخصصی زیادی هم در حوزه کاری خودم گذروندم و همیشه معتقدم که تجربه در کنار آموزش و علم آموزی کمک میکند که یک کسب و کار موفقی داشته باشیم و اینکه کم و بیش اهل مطالعه کتاب های انگیزشی هستم و بیشترین کتابی که خوندم و از آن لذت بردم و خیلی به من کمک کرده کتاب قانون توانگری از خانم کاترین پاندر بود که توصیه میکنم همه این کتاب رو مطالعه کنند و همیشه هم سعی میکنم هدف ها و برنامه های آینده خودم رو بنویسم .

 و کلام آخر اینکه خانم ملکی رمز موفقیت خود را در چه میداند و چه شد که بعنوان ده برند برتر در حوزه لباس عروس در کشور انتخاب شد ؟

 من همیشه به این نوع کار علاقه خاصی داشتم و سعی میکردم دید مثبتی به آینده شغلی خودم داشته باشم و هیچ وقت به افکار منفی اجازه رشد در ذهن خودم را نمیدادم از دیگر خصوصیاتم بخوام بگم یکی اینکه همیشه امیدوار به آینده بودم همچنین داشتن پشتکار و و پیگیر بودن در کارها ، متفاوت بودن در کار و اینکه هیچ وقت دوست نداشتم از کسی یا چیزی کپی برداری کنم . همیشه دوست داشتم یک لباس خاص و متفاوت رو به مشتری ارائه بدهیم و بخصوص کیفیت کار برای من همیشه مهم تر از درآمد و پول بوده و هیچ وقت نخواستم خودم رو به پول و درآمد وابسته کنم . برای من مهم ترین چیز رضایت مشتری بود. همه این موارد در کنار هم باعث میشود از شما یک برند بسازد، در شرایطی که اکثریت از وضعیت کسب وکار خود ناراضی هستند ما تونستیم ثابت کنیم اگر بخواهیم میتونیم که بهترین باشیم تا جایی که با ما تماس گرفتن و از ما دعوت کردند که در اجلاس بانوان برند آفرین، شرکت داشته باشیم و تونستیم که به لطف خدا جزو ده برند برتر کشوری در حوزه لباس عروس و جزو برترین برند نیز در استان گیلان باشیم .

 

بسیار عالی و آرزوی توفیقات روز افزون برای شما سرکار خانم ملکی

 

 

0
دیدگاه

دیدگاه کاربران

مقاله‌هــای آموزشــی

محصولات سرزمین ثروت

مهندس رفیعی پور

درباره صادق رفیعی پور

اینجانب صادق رفیعی پور رسالتی را تحت عنوان شناخت توانمندی های فردی بر دوش داشته و در این مسیر همواره با مطالعه و تحقیق در حوزه روانشناسی موفقیت در زندگی افراد موفق ، به همراه تلفیقی از تجربیات خود توانسته ام مطالبی متفاوت و ناب را در اختیار شما عزیزان قرار دهم . آموزش هایی برمبنای تحول فردی و کشف قوانین جهان هستی که این قوانین همواره بدون نقص و بسیار کارا بوده و همان نقطه عطفی در زندگی انسان های بزرگ و خود ساخته میباشد.
و به لطف خدای بزرگ در به انجام رساندن این رسالت مهم از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهم کرد..